Založ si blog

Aj toto prejde… (Abrahm Lincoln)

O čo tu ide? Ide o to nevzdávať sa! Ale dávať si veľký pozor s kým sa stretávame a hlavne,o čom sa s osobou alebo osobami rozprávame!
Roky poznám niektorých politicky známich ľudí alebo aktivistov,ale dnes už môžem o nich so 100%-tnou istotou povedať, že sú falošní a túžia len po peniazoch, kariere a hlavne po moci!
Mám sa hanbiť za to, že ich poznám? Mám ich trpezlivo prehovárať, aby sa nevzdávali a vydržali bojovať sa občanov a ciele, ktoré sme si pred rokmi dali alebo ich mám odpísať a zamerať sa na boj ( za občanov) a hladať spravodlivých?
Najviac špiny po médiach, je v mimovládnych organizáciach,ktoré sú rozdelené na dve polovice. Jednu časť tvoria mimovládne organizácie, ktoré pravidelne niekto financuje a je im jedno, čo dokážu a či niekomu pomôžu a druhú časť tvoria tie poctivejšie, ktoré sú z ľudu ( ich myšlienky sú zamerané na skutočnú pomoc občanom, ale práve preto ich nemôže nikto financovať lebo ,by svojim konaním mohli narušiť systém, a ten je nastavený na osvojovanie si tém ako je participácia, transparentnosť a podobne. Čiže na plané reči!) Nové témy a analytické expedície: V každom štáte EU sa konajú konferencie,ktoré systém rád podporuje a ide tu o otvorené vládnutie a občianskú spoločnosť. Ale pozor, na koho príkaz sa takto koná?
Najskôr, by som minútou ticha uctil Stanislava Trnovca, ktorý zastupoval OZ Mnohodetné rodiny, na nedzinárodnej úrovni.
IOUP má vypracované riešenie na otvorené vládnutie ( IOUP sa dištancuje sa od mimovládok, ktoré systém podporuje a riadi) alebo ako zabezpečiť, aby ľudia pochopili, prečo sú potrebné mimovládne organizácie, pre ktoré nemajú pochopenie a verejne ich odsudzujú.
Najskôr,by sme si mali vysvetliť, prečo slovo mimovládne, je v dnešnej dobe na správnom mieste….

video:
https://www.youtube.com/watch?v=u-iPt9grC_4

To je v Českej republike, ale u nás je to podobné! Dokonca aj tam je korupcia,kde nie každá mimovládna organizácia je vítaná!
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti si vás dovoľuje prizvať k spolupráci.
Spúšťame národný projekt Participácia 2, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie a testovanie systému budovania kapacít pre oblasť participácie, partnerstva, dialógu na strane verejnej správy, ako aj občianskej spoločnosti. K tomuto cieľu chceme dospieť prostredníctvom aktivity, ktorá úzko súvisí s vami – mimovládnymi neziskovými organizáciami.
Kvalita verejných politík sa odvíja od vzájomnej dôvery a fungujúcej spolupráce štátu a relevantných partnerov naprieč všetkými sektormi. Aj preto Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti dlhodobo upriamuje pozornosť a podniká aktivity pre skvalitnenie participatívnej tvorby verejných politík. Veríme, že vzájomná spolupráca a partnerstvo zúčastnených aktérov je kľúčovým predpokladom k dosiahnutiu efektívnych výsledkov, ktorých konečným užívateľom nie je nik iný ako občania.
Máme ambíciu pripraviť taký model spolupráce, ktorý by bol funkčný a efektívny. Chceme vás prizvať k širokej spolupráci a spolu hľadať cesty ako spoluprácu zlepšovať a nastavovať reálne rámce spolupráce postavené na transparentnosti, zúčtovateľnosti a participácii. Chceme počúvať vaše skúsenosti, návrhy na zlepšenie komunikácie a spolupráce.
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vás pozýva na otváraciu odbornú konferenciu národného projektu Participácia 2.
Konferencia vám poskytne základné informácie o projekte a zviditeľní možnosti ako sa do samotného projektu zapojiť.

Ak chcete poznať podrobné informácie:

  • prečo realizujeme národný projekt Participácia 2?
  • čo je jeho obsahom?
  • aké sú jeho ciele a čo aj v spolupráci s vami chceme dosiahnuť?
  • aký bude jeho prínos pre zapájanie občanov?

O čom ,, cenzúra“ mlčí?

18.08.2022

Prečo parlament a Vláda Slovenska nedodržiava zákony? Národná rada Slovenskej republiky je jediný ústavodarný a zákonodarný orgán Slovenskej republiky. Je orgánom štátnej moci a od jej primárneho postavenia v republike je odvodené postavenie ostatných štátnych orgánov. Ako volený orgán reprezentuje suverenitu štátu a ľudu.Prečo nemôže mať na Slovensku každý občan [...]

Stopäťdesiat trestných činov na jednom mieste

14.08.2022

Všetci (politici alebo mediálni pracovníci) vedia,kto sú to mafia. Sú pospájaní cez spoločných priateľov,cez lobistov alebo bankové účty MNO a OZ alebo aj službami cez politické strany. video: (https://youtu.be/EYwgIlyU8Is) Bratislava 26. Apríla 2016 – Novým kancelárom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) sa stal Daniel Guspan, ktorý vo funkcii nahradil Viktora [...]

Varíš už uvarenú vodu Ďuri?

08.08.2022

Márnia svoj čas . Ja som ho zmarnil habadej . Ale už je rozbehnutý vlak, do ktorého môžeš nasadnúť . Jeho cieľová stanica je tá istá, akú si pripísal . Ale koľaj je iba jedna . Iba nastúpiť……..! ( Napísal Marek Baláž – cigán, môjmu dlhoročnému priateľovi)Igor H.

ladislav bielik

Heger odsúdil okupáciu Československa, hovorí o paralele s Ukrajinou

19.08.2022 12:15

Paralelu s aktuálnou situáciou vidí premiér aj v tom, že rovnako ako Moskva pri okupácii potrestala Československo, rovnako teraz potrestala Ukrajinu.

Český prezident Miloš Zeman

Zemana po dni prepustili z nemocnice. Kontrolovali mu sondu

19.08.2022 11:35

Českého prezidenta hospitalizovali pre plánovanú kontrolu vyživovacej sondy.

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

spravodlivy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 517163x
Priemerná čítanosť článkov: 8341x

Autor blogu

Kategórie